Vítězství třeboňských veslařů na 60. Litoměřické mezinárodní regatě

07. 09. 2014 Tomáš Klíma Články 2134x 0

Ve dnech 30.-31.8.2014 jsme se zúčastnili 60. ročníku Litoměřické mezinárodní regaty. V konkurenci klubů z ČR, Německa a Polska se závodníkům našeho klubu podařilo senzačně zvítězit v soutěži o nejlepší klub Litoměřické mezinárodní regaty.

Na tomto úspěchu se podíleli závodníci všech kategorií od ml. žactva až po veterány. Zvítězili jsme v nějakém závodě v každé kategorii, kde z našich veslařů startoval  více než jeden veslař. Což u ostaních klubů nebyl určitě standart a plně to svědčí o kvalitě našeho klubu ve všech kategoriích.

Nejvíce vítězství a to 8 získaly naše mladší žákyně. Ty prokázaly, že jediným soupeřem našich mladších žákyň jsou veslařky z VK Smíchov a pokud se regaty nezúčastní jsou naše mladší žákyně naprosto bezkonkurenční. O tom také svědčí bodování Českého poháru, kde jsou naše děvčata zatím druhá o 23 bodů za veslařkami z VK Smíchov  a před třetími veslařkami z VK Olomouc o už nedostihnutelných téměř 60 bodů.

V Litoměřicích zvítězily ve všech závodech, kterých se zúčastnily. Na skifech zvítězily Vendula Čupitová, Simona Kohoutová ve dvanáctiletých a Anežka Šimkovská v jedenáctiletých. Ve dvojskifech zvítězily oba naše dvojskify Vendula Čupitová-Anežka Šimkovská a Simona Kohoutová-Iva Klímová jak v sobotních závodech, tak i v nedělních. Společně také zvítězily v závodě párových čtyřek.

V závodech mladších žáků se představil jen jeden náš zástupce - Marek Ille. Ten prokázal svou vysokou výkonnost suverénním vítězstvím na skifu jedenáctiletých i na dvojskifu mladších žáků ve společenství se závodníkem z Loun.

Ve starších žákyních zvítězily v nedělním závodu dvojskifů Hana Klímová a Klárka Brothánková, ve finiši dvou třeboňských lodí, s náskokem před soupeřkami z jiných klubů. Hanka také zvítězila v závodě skifu žákyň starších třináctiletých, nejlepším časem ze všech jízd.

V závodech starších žáků naprosto exceloval Petr Kojan. Ve skifu žáků čtrnáctiletých deklasoval své soupeře a také nejlepším časem ze všech jízd suverénně zvítězil. Zároveň zvítězil i na dvojskifu s Mikulášem Kabrnou jak v sobotním závodě, tak v nedělním. Další vítězství starších žáků pro třeboňský klub získal v závodě skifu třináctiletých Kamil Janoušek.

Dorostenky Romana Illeová a Eva Klímová  zvítězily na dvojce bez kormidelnice a zároveň ve čtyřkách bez kormidelnice ve společenství s kolegyněmi z Loun.

Třetí spolupráce s VK Ohře Louny vedla k vítězství dorostenecké osmy ve svém závodě. Z našeho klubu se lvím dílem podíleli na tomto vítězství Jan Vochoska, Jan Šimkovský, Adam Čupita, Tomáš Kohout a kormidelnice Romana Illeová. Za vítězství získali také nádherný pohár. Další dorosteneckou výhru přidal na skifu Jan Šimkovský.

Neztratili se ani naši veteránští závodníci. Po zdrcujícím finiši se vítězství na dvojce bez kormidelníka dočkali i trenéři našeho klubu Martin Ille a Karel Pešek. Ukázali svým svěřencům, jak je třeba bojovat a co vše je třeba obětovat pro vítězství.

Celkově jsme zvítězili v 21 závodech. K tomu jsme získali velký počet druhých a třetích míst. Proto zisk poháru pro nejlepší klub regaty byl naprosto zasloužený a suverénní.

 

Kompletní výsledky můžete nalézt zde:

www.veslo.cz/60-litomericka-regata-s-mezinarodni-ucasti0/16912861/vysledky_litomERice.pdf

 

Ve fotogalerii najdete velký počet fotografií naší "dvorní" fotografky Simony Lorencové. A věřte, že vyfotit všechny naše vítěze byla skutečně dvoudenní dřina.

 

 

 

 

 

Aktuality

25. 02. 2022

Výroční členská schůze

Výbor veslařského oddílu TJ Jiskra Třeboň zve všechny členy veslařského oddílu na výroční členskou schůzi, která se bude konat dne 11.3.2022 v 18:00 v klubovně veslařského...Více zde

09. 11. 2021

Rekonstrukce 2021

 V termínu 26.8. - 13.10.2021 proběhla rekonstrukce části elektroinstalace a plynového kotle s příslušenstvím na veslařské loděnici v Třeboni. Celková sena akce činila...Více zde

21. 08. 2020

Otevřené Mistrovství Oblasti Vltava

Výsledky sobotních rozjížděk a startovní listinu nedělního programu naleznete na www.veslo.cz/závody/rozlosování nebo zde v dokumentech Ke stažení.Více zde

24. 08. 2019

Třeboňská regata - startovní listina neděle

V sekci ke stažení naleznete startovní listiny na neděli - startovní listinu dělených jízd a startovní listinu finálových závodů a zároveň výsledky sobotních závodů.Více zde

23. 01. 2019

Volební výroční členská schůze se blíží - 1.3.2019

Výbor veslařského oddílu TJ Jiskra Třeboň zve všechny členy veslařského oddílu na výroční členskou schůzi, která se bude konat dne 1.3.2019 v 18:00 v klubovně veslařského...Více zde

12. 08. 2018

Mimořádná členská schůze!!! 18.8.2018

Výbor veslařského oddílu zve všechny členy starší 18 let, na mimořádnou členskou schůzi, která se bude konat v sobotu 18.8.2018 v 19:00 hod. v klubovně veslařského...Více zde

16. 04. 2018

Aktualizace platby členských příspěvků

Dne 16.4.2018 byla aktualizována tabulka členských příspěvků na rok 2018.Více zde

10. 03. 2018

Pozvánka na výroční členskou schůzi - 23.3.2018

Výroční členská schůze se koná v pátek 23.3.2018 v 18:00 v klubovně veslařského oddílu. Pozvánku naleznete v sekci ke stažení. Všichni členové veslařského oddílu jsou...Více zde

10. 03. 2018

Prezentace lodí BBG Boats - 15.3.2018

Všechny zveme na prezentaci lodí BBG boats, která se uskuteční ve čtvrtek 15.3.2018 od 16:00 na naší loděnici. Výrobci lodí BBG boats z Berlína, přivezou následující lodě: Více zde

20. 08. 2017

Výsledky Třeboňské regaty s mezinárodní účastí 2017

V sekci ke stažení najdete výsledky Třeboňské regaty s mezinárodní účastí a Jihočeského poháru 2017.Více zde

Fotogalerie