7 titulů z MČR žactva a dorostu pro naše veslaře!!!

07. 07. 2015 Tomáš Klíma Články 1500x 0

 

Určitě po dlouhé době rekordních 7 titulů mistrů a mistryň České republiky získali veslaři Jiskry Třeboň na Mistrovství ČR žactva a dorostu, který se konal 26.-28.6.2015 na kanálu v Račicích.

Celkem se našim veslařům podařilo získat 10 medailí - 7 zlatých, 1 stříbrnou a 2 bronzové. Celkem bylo na tomto mistrovství vypsáno 31 závodů, tzn. že naši veslaři zvítězili v každém 4,5 závodě. A to v konkurenci 590 posádek!

Tento fantastický úspěch vynesl Jiskru Třeboň na první místo mezi startujícími 34 kluby. Dalšími kluby s největším počtem titulů patřily "jen" 4 tituly a to Slavoji Litoměřice a Spartaku Boletice.

A kdo se o tento fenomenální výsledek nejvíce zasloužil:

Na prvním místě dorostenci. 3 zlaté medaile a 1 bronzová hovoří za vše.

Hned v prvním dorosteneckém závodě nenašla na čtyřce s kormidelníkem přemožitele posádka: Radek Růžička, Jan Šimkovský, Jan Vochoska, Tomáš Kohout s kormidelníkem s LS Brno. A bylo z toho první zlato.

Trenérovi Janu Vochoskovi st. podařilo seskládat velmi dobrou kombinaci párových a nepárových veslařů, kteří skvěle bojovali i na čtyřce bez kormidelníka (ve stejném složení jako na čtyřce s kormidelníkem), kde po skvělém téměř 500 m dlouhém finiši se propracovali na třetí místo a získali bronzové medaile o pouhých 1,59 s od zlata.

A své gala představení dovršili zlatem a titulem na královské disciplíně osmě ve společenství se Spartakem Boletice. Tímto vítězstvím zopakovali své vítězství na Primátorských osmiveslicích a potvrdili, že vítězství na Primátorkách nebyla žádná náhoda. Na MČR zvítězili o téměř 5 sekund, co už je na osmách velmi výrazný náskok.

Třetí dorostenecký titul získal Matěj Linhart na párové čtyřce dorostenců ve společenství s veslaři z Otrokovic, Blesku Praha a Slavie Praha. Matěj také obsadil ještě 5. místo ve finále A na skifu dorostenců.

Toto velmi úspěšné dorostenecké představení přineslo našim borcům prozatimní třetí místo v hodnocení družstev dorostenců v Českém poháru.

 

Ještě o stupínek výše v hodnocení Českého poháru jsou naše starší žákyně. Ty zaostávají za vedoucím ČVK Praha o pouhých 19 bodů.

A z Mistrovství ČR si děvčata odvezla 2 zlaté medaile, 1 stříbrnou a 1 bronzovou.

Potvrzení, že čtyřka s kormidelníkem je tradiční třeboňská disciplína už od vítězství na OH 1952, nám dala čistá třeboňská podádka Simona Kohoutová, Hana Klímová, Iva Klímová, Klára Brothánková a na korm. Eva Klímová. Po suverénním vítězství v rozjížďce ani ve finále nenechaly nikoho na pochybách, kdo je letos v této disciplíně nejlepší a zlaté medaile jim visely na krku oprávněně.


 

O svou letošní neporazitelnost nepřišla ani 13-ti letá skifařka Vendula Čupitová. Ve všech letošních závodech na skifu suverénně vítězila a tak i na MČR byla největší favoritkou. Papírové předpoklady potvrdila a všechny soupeřky se musely sklonit před její letošní formou.

Že to našim děvčatům nejenom sluší, ale i velmi hezky a rychle jezdí potvrdily i Simona Kohoutová, Hana Klímová na korm. Eva Klímová ve spol. s děvčaty z Olomouce na párové čtyřce. Po velmi pěkném souboji vybojovaly druhé místo a tím i stříbrné medaile.

Vendy  Čupitová ještě zazářila v silně nabité konkurenci dvojskifů starších žákyň a spolu s veslařkou ze Spartaku Boletice dojely na třetím místě a dovršily úspěch našich starších žákyň ziskem bronzové medaile.

 

Ve skvělé formě se také představila naše mladší žákyně Anežka Šimkovská. Dvě zlata a dva tituly mistryně ČR ze dvou startů hovoří za vše.

Nejdříve zvítězila na dvojskifu se spolujezdkyní z KVS Štětí, s velkým náskokem před ostatním startovním polem.

 

A pak porazila všechny své soupeřky na skifu žákyň mladších 12-ti letých a obhájila tak loňské vítězství.

Sice ne medailově ale 2,4 s od zlata a 1,5 vteřiny od bronzu dojela na 5. místě ve finále A na jaře nově vytvořená posádka párové čtyřky našich mladších žáků, ve složení Marek Ille, Michal Korda, Pavel Korecký, Vojtěch Zeman, na korm. Eva Klímová. Jak je patrno z cílové fotografie jednalo se o velmi vyrovnaný závod a k medaili chyběl opravdu jen kousek (naše loď nejblíže k nám).

 

Úspěšné představení na MČR vyneslo našim mladším žákům průběžné 5 . místo i v bodování Českého poháru.

 

Veškeré výsledky můžete nalézt zde:

www.sportis.cz/csv.php

 

Za výbornou fotodokumentaci bych chtěl poděkovat Honzovi Šimkovskému st., bez jeho kvalitních fotografií by nemohl tento článek vzniknout.

Aktuality

20. 08. 2017

Výsledky Třeboňské regaty s mezinárodní účastí 2017

V sekci ke stažení najdete výsledky Třeboňské regaty s mezinárodní účastí a Jihočeského poháru 2017.Více zde

25. 01. 2017

Pozvánka na Výroční členskou schůzi

Výroční členská schůze se bude v letošním roce konat v pátek dne 24.2.2017 od 18:00 v klubovně veslařského oddílu TJ Jiskra Třeboň. Pro ty, kdo nezaplatí členské příspěvky...Více zde

24. 08. 2016

Výsledky Třeboňské regaty s mezinárodní účastí 2016

V sekci ke stažení naleznete výsledky Třeboňské regaty s mezinárodní účastí 2016, vč. nově založeného poháru klubů.Více zde

08. 03. 2016

Jarní brigáda na loděnici

V sobotu 19.3.2016 od 9:00 hod. se uskuteční pravidelná jarní brigáda na loděnici. Účast všech členů veslařského oddílu nutná.Více zde

12. 10. 2015

Žába 2015

V sobotu 24.10.2015 se bude konat na loděnici tradiční zakončení sezony zvané Žába. Závodí se ve smíšených, náhodně vylosovaných posádkách. Losování závodů od...Více zde

23. 08. 2015

Výsledky Třeboňské regaty s mezinárodní účastí 2015

V příloze ke stažení naleznete výsledky Třeboňské regaty s mezinárodní účastí, která se uskutečnila na rybníku Svět o víkendu 22.-23.8.2015.   Všech...Více zde

23. 08. 2015

Nedělní losování s časy

V sekci ke stažení naleznete nedělní losování Třeboňské regaty s časy startů. U rozjížďkových závodů a jejich finálových jízd platí původní vylosovaná startovní čísla,...Více zde

21. 08. 2015

Sobotní losování s časy

V sekci ke stažení naleznete aktuální seznam jízd včetně časů na sobotní část Třeboňské regaty.Více zde

19. 08. 2015

Losování Třeboňské regaty s mezinárodní účastí

V sekci ke stažení naleznete losování, zápis z losování a předběžný časový rozpis Třeboňské regaty s mezinárodní účastí, která se uskuteční tento víkend u nás na rybníku...Více zde

19. 07. 2015

Výsledky MČR Masters 2015/Results of the Czech republic Masters championship 2015

V sekci ke stažení naleznete kompletní výsledky MČR Masters/ In the section "ke stazeni" you can find results of the Czech republic  Masters championship.Více zde

Fotogalerie