Polabský pohár - Brandýs nad Labem

18. 09. 2014 Tomáš Klíma Články 2140x 0

Po klubovém vítězství na 60. Litoměřické regatě jsme i o víkendu 13.-14.9.2014 do Brandýsa nad Labem vyjížděli s velikým očekáváním na eventuální zisk Polabského poháru. Zde se ale ostatní kluby na nás dobře připravily a objevily se i pražské kluby v plné zbroji. V takové konkurenci už náš klub nemůže konkurovat kvantitou, nýbrž kvalitou.

A tuto kvalitu jsme dokázali přetavit v 13 vítězství, opět ve všech kategoriích.

Nejlépe se znovu prezentovaly mladší žákyně s 5 vítězstvími. V sobotu vyhrály vše co jely - oba dvojskify Anežka Šimkovská s Vendulou Čupitovou a Iva Klímová se Simonou Kohoutovou. Společně si na párové čtyřce vyšláply na mistryně republiky z VK Smíchov, které porazily se značným náskokem 9 sekund. V neděli vyhrály své skify, jak Anežka Šimkovská, tak Vendy Čupitová.

Náš mladší žák Marek Ille (na úvodní fotografii) se usilovným tréninkem posouvá na absolutní špičku republikového skifařského pole jedenáctiletých. V Brandýse porazil všechny své soupeře rozdílem třídy. Tento čas byl nejlepším dosaženým časem v této kategorii a porazil by i většinu skifařů dvanáctiletých.

Starší žákyně se nám na tyto závody s různých důvodů rozpadly. Zúčastnily se závodů jen 2. Proto Hanka Klímová rozšířila naši spolupráci s klubem VK Ohře Louny (dosud dorostenci, dorostenky, ml. žáci) a zvítězila s veslařkami z tohoto klubu v sobotu na párové čtyřce a v neděli na nepárové čtyřce. Tam také společně porazily mistryně republiky z VK Smíchov.

Ve starších žácích, naše stálice Petr Kojan, nenechal nikoho na pochybách, kdo je zde nejlepší 14-ti letý skifař. A kdyby nebylo technické závady na dvojskifu, asi by to prokázal i tam.

Dorostenky si opět vyzkoušely různé disciplíny v kombinovaném složení, jak už to bývá u nich v Brandýse zvykem. Nejlépe si vedla Natálie Marie Jurková, která po návratu do sestavy našeho týmu (v Litoměřicích nestartovala) rozdrtila všechny své soupeřky a nejlepším časem ze všech jízd vyhrála skif dorostenek.

Ve výborném světle se ukázali také naši dorostenci. Nejdříve Jan Vochoska porazil všechny své soupeře na skifu a poté vrátili litoměřickou porážku svým spoluveslařům z osmy (z VK Ohře Louny) na párové čtyřce. Posádka v sestavě Jan Vochoska, Jan Šimkovský, Adam Čupita a Tomáš Kohout zkušeně projela cílem na prvním místě.

Naše jediná juniorka a zároveň fotografka výpravy (fotky ve fotogalerii) Simona Lorencová, nadělila na skifu svým soupeřkám pořádnou porci sekund jako předčasný vánoční dárek a přijela si také k platu pro medaili za vítězství. Jedním z předávajících byl také úřadující mistr světa ve skifu mužů a zároveň předseda pořádajícího klubu Ondřej Synek.

A medaile od mistra světa děti hřála určitě nejvíce.

Dále jsme opět získali celou řadu druhých a třetích míst.

Kompletní výsledky naleznete zde:

www.veslo.cz/47-polabsky-pohar0

Aktuality

25. 02. 2022

Výroční členská schůze

Výbor veslařského oddílu TJ Jiskra Třeboň zve všechny členy veslařského oddílu na výroční členskou schůzi, která se bude konat dne 11.3.2022 v 18:00 v klubovně veslařského...Více zde

09. 11. 2021

Rekonstrukce 2021

 V termínu 26.8. - 13.10.2021 proběhla rekonstrukce části elektroinstalace a plynového kotle s příslušenstvím na veslařské loděnici v Třeboni. Celková sena akce činila...Více zde

21. 08. 2020

Otevřené Mistrovství Oblasti Vltava

Výsledky sobotních rozjížděk a startovní listinu nedělního programu naleznete na www.veslo.cz/závody/rozlosování nebo zde v dokumentech Ke stažení.Více zde

24. 08. 2019

Třeboňská regata - startovní listina neděle

V sekci ke stažení naleznete startovní listiny na neděli - startovní listinu dělených jízd a startovní listinu finálových závodů a zároveň výsledky sobotních závodů.Více zde

23. 01. 2019

Volební výroční členská schůze se blíží - 1.3.2019

Výbor veslařského oddílu TJ Jiskra Třeboň zve všechny členy veslařského oddílu na výroční členskou schůzi, která se bude konat dne 1.3.2019 v 18:00 v klubovně veslařského...Více zde

12. 08. 2018

Mimořádná členská schůze!!! 18.8.2018

Výbor veslařského oddílu zve všechny členy starší 18 let, na mimořádnou členskou schůzi, která se bude konat v sobotu 18.8.2018 v 19:00 hod. v klubovně veslařského...Více zde

16. 04. 2018

Aktualizace platby členských příspěvků

Dne 16.4.2018 byla aktualizována tabulka členských příspěvků na rok 2018.Více zde

10. 03. 2018

Pozvánka na výroční členskou schůzi - 23.3.2018

Výroční členská schůze se koná v pátek 23.3.2018 v 18:00 v klubovně veslařského oddílu. Pozvánku naleznete v sekci ke stažení. Všichni členové veslařského oddílu jsou...Více zde

10. 03. 2018

Prezentace lodí BBG Boats - 15.3.2018

Všechny zveme na prezentaci lodí BBG boats, která se uskuteční ve čtvrtek 15.3.2018 od 16:00 na naší loděnici. Výrobci lodí BBG boats z Berlína, přivezou následující lodě: Více zde

20. 08. 2017

Výsledky Třeboňské regaty s mezinárodní účastí 2017

V sekci ke stažení najdete výsledky Třeboňské regaty s mezinárodní účastí a Jihočeského poháru 2017.Více zde

Fotogalerie